מכירת נכס עם חריגות בנייה שקבלתי בירושה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • שלמה עוז

  נשלח ע"ישלמה עוז 22:04, 27 באוגוסט 2016

  שלום, לפני כשנה עם פטירתו של אבי ירשנו אחותי ואני את בית ילדותינו ברחובות, בחצר הבית יש בניה מרובה ללא רשיון כולל חריגה בקוי בנין שנעשתה לפני כ 40 שנה בידיעת הרשויות שלא נקטו בכל צעד מניעה משפטי /פיזי בעת הבניה או לאחריה. שאלתי הראשונה האם אוכל למכור את הנכס כפי שהוא ובאיזה הליך, שאלה נוספת האם יש מצב שכעת הרשויות יחיבו אותי לבצע הריסה ? כמדומני שהיתה פסיקה בשנה האחרונה שקבעה שמי שירש נכס מסוג זה אין העבירה תקפה לגביו כיורש. תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  18:50, 31 באוגוסט 2016

  ניתן למכור נכס כזה ואולם חשוב להדגיש את מצבו ואת עובדת קיומן של החריגות, על מנת שלא 'תואשם' אח"כ שהטעית את הקונים. המצב כמובן ישפיע על המחיר. לא ניתן להאשים את בעל הזכות בבנייה הלא-חוקית ואולם ניתן להאשים את המשתמש בשימוש במה שנבנה ללא היתר. העיריות נוהגות שלא לפעול בדרך זו ביחס לעבירות ישנות. כל עיריה ונוהליה...

  תגובה
 • 00:03, 3 בספטמבר 2016

  האם הרשויות יאפשרו רישום הבעלים החדשים בטאבו ?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.