רכישת דירה רק על פי יפוי כח בלתי חוזר - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ליאורה

  נשלח ע"יליאורה 18:19, 2 בספטמבר 2016

  שלום, אשה הרשומה עדיין כבעלת דירה (להלן "א"), נתנה לפני 18 שנה (!) יפוי כח בלתי חוזר להעברת הזכויות בדירה לאדם אחר (להלן "ב"). כעת ברצוני לרכוש את הדירה מ "ב" ולהעבירה על שמי בטאבו. חיפשתי ולא מצאתי את "א" בכתובת האחרונה הרשומה ברישם האוכלוסין וכעת אני בודק האם היא יצאה מהארץ. בהנחה שהיא לא בארץ ושלא אמצא אותה ובהנחה שרשויות המס והמקרקעין יאשרו את העסקה רק על פי היפוי כח הבלתי חוזר שנתנה "א" ל "ב", האם היא , או מישהו מיורשיה, יוכל יום אחד להופיע בבית משפט ולטעון על חזקתה בדירה ? האם יש תקדים לתרחיש זה ? תודה, ליאורה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  08:37, 4 בספטמבר 2016

  יפוי הכוח שניתן 18 שנים קודם כנראה אינו בר תוקף וזאת מכוח הגבלה בחוק המפקיעה את תוקפו בתום 10 שנים. העניין פתיר אך מורכב מעט יותר ממה שנראה על פניו ואני ממליץ להתייעץ עם עו"ד המבין בתחום.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.