תנאי מקפח במסמך בקשה לרכישת דירה מקבלן - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • לידיה

  נשלח ע"ילידיה 13:02, 6 בספטמבר 2016

  עלי חתם על מסמך בקשת רישום לדירה מקבלן ושילם מקדמה של 40,000 ש"ח לקבלן, כעט הוא מעוניין לצאת מהעיסקה מאחר והיא גדולה עליו והוא רוצה את כספו חזרה אולם במסמך בקשה לרכישה יש סעיף שקובע שמידה ולא נחתום על החוזה תוך זמן מסוים הקבלן יכול לחלט את התשלום לכיסוי הוצאותיובגין אי הצעתה לרוכשים פוטנציאלים אחרים במהלך ניהול משא ומתן עמנו. - אציין כי הוא חתם ב15.8.16 והיינו אמורים לחתום חוזה ב23.8 ללא שריאנו את הקרקע או בדקנו וללא לווי משפטי בנושא. בנוסף איש המכירות לחווץ על חתימת חוזה - באילו מקרים הם מחזירים את הכסף?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  19:09, 7 בספטמבר 2016

  דברו עם אנשי המכירות באופן ישיר וכן. מעטים המקרים ומעטים הקבלנים שינסו לעשות רווח קל על מצוקה של רוכשים תמימים. אם לא יוחזר כספכם - פנו ליעוץ משפטי. טיפ אחד: לא לחתום על הסכמה שחלק מהכסף יישאר אצל הקבלן כפיצוי. חתימה כזו כמוה כויתור סופי על הכסף.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.