חוזה פיתוח מהוון בין אדם פרטי לבין רשות מקרקעי ישראל - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 16:29, 12 בספטמבר 2016

  שלום, בסוף שנת 2002 נחתם הסכם פיתוח מהוון בין הוריי לרשות מקרקעי ישראל. לפי ההסכם, ערך היסודי של המגרש היה 357,517, התמורה 235,961. לאחר חתימת ההסכם, הוריי הגישו בקשה להיתר בנייה וקיבלו אישור. לאחר מספר שנים הסתיים תוקף ההיתר. חשוב לי לומר כי לאחר שהסתיימה תקופת הפיתוח, היא הוארכה בכל פעם מחדש. הוריי לא בנו על הקרקע וזאת משום שלא הייתה להם אפשרות כלכלית לכך. היום הם רוצים למכור את הקרקע, בסכום שקרוב ל 3,000,000 ש"ח. האם זה אפשרי? האם צריך את אישור רשות מקרקעי ישראל? האם יש צורך לשלם לרשות מקרקעי ישראל? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  22:36, 12 בספטמבר 2016

  "חוזה פיתוח מהוון" הוא ביטוי מבלבל. נהוגים ברשות מקרקעי ישראל חוזי פיתוח וחוזי חכירה מהוונים. ההגבלות על העברת הזכות יהיו רשומות בהסכם שנחתם. חזרו אליו. בשאלות ולצורך בירור מומלץ לפנות לרשות מקרקעי ישראל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.