שינוי תכנית בניה בשטח ציבורי - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • עפרה

  נשלח ע"יעפרה 13:33, 13 בספטמבר 2016

  היי, רכשתי קרקע לפני כ 4 שנים בסמוך לשטח ציבורי. לפני רכישת הקרקע ביקשתי לראות את התכניות לבינוי בשטח. הוא יועד לבית ספר ומתנס. בחרתי את החלקה הגובלת עם מגרש החניה של הצוות. השטח גדול כ- 40 דונם להערכתי. לצד החניה תוכנן אולם ספורט שאינו גובל עם החלקה שלי ועוד הצידה רחוק יותר שני מגרשי ספורט פתוחים הגובלים עם מגרשים אחרים המרוחקים 3 מגרשים מזה שלי. ע"פ התכנית שנאמר לי שהיא סופית ומאושרת (אך איני יודעת בודראות) קיבלתי החלטה לגבי המגרש שארכוש. עם תחילת הבניה לפני כשנתיים ביקשנו שוב, וקיבלנו את תכניות האזור הציבורי - זאת מטעמי מדידה ותכנון של גובה החפירות והבניה. גם אז קיבלנו את אותה התכנית שפרטתי עליה לעייל. בשנתיים האחרונות נבנה בית הספר והמתנס ע"פ התוכנית. אך לפני כמה חודשים החלו בבניית החנייה ומגרשי הספורט. להפתעתי גיליתי שמיקומם שונה וכעט מגרשי הספורט נבנו מאחורי החלקה שלי. פניתי למהנדס המועצה וזה הסביר לי שעקב בקשת התושבים האחרים ברחוב שונתה התוכנית והוזזו החניה ומגשי הספורט. אני מניחה שאין צורך להסביר את תיסכולי מהעניין!!! 1. נשאלת השאלה, מה המחויבות של המתכנן/ ועדה /מהנדס ליידע אותי על שינויים אלו. 2. מאחר ולא הצלחתי לעצור את הבניה - עד שהבנתי מה קורה היה מאוחר מדי.... מה הכלים העומדים בפני כעט? תודה! עפרה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  09:35, 18 בספטמבר 2016

  על המתכנן היה ליידע בפרסום את דבר הבקשה לשינוי התוכניות. ככל שנעשה פרסום כדין לשינוי בתוכניות, כבר אין מה לעשות בעניין. אם לא נעשה פרסום או לא עמד בדרישות יש מקום לתקיפת ההליך (לא ניתן להעריך את הסיכוי להצלחה).

  תגובה
 • 10:09, 18 בספטמבר 2016

  תודה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.