תמא 38/2 - גזילת זכויות - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • מיקי

  נשלח ע"ימיקי 23:27, 16 בספטמבר 2016

  שלום רב! בבנין בו אני גרה אין הרבה שכנים אך בגלל מצבו ומיקומו הוחלט לקדם בו תמ"א 38 הכולל פינוי בינוי. בקומה העליונה, לפני מעל 20 שנה, אחד השכנים העז לזייף חתימותיהם של חלק מהשכנים כאישור לבניתו וכך בנה על הגג המשותף הרחבה לדירה + מרפסות והכפיל את שטח דירתו. המשטרה לצערינו לא התעניינה בזמנו בעניין ואנו בגלל בעיות אישיות שלנו באותו זמן כמו גם האישיות הפושעת של אותו אדם, לא תבענו אותו בזמנו. למרות שהנ"ל בנה לעצמו פנטהאוז וגזל חלק עצום מהגג המשותף, הבניה שהוסיף לפחות אינה מופיעה כחלק מרישום הטאבו. כיום הצליח הפושע למכור את הדירה, למרות שחלקה אינה באישור, ועזב אותה. כמובן שקוני אותה דירה מנסים לקדם ולדחוף עוד יותר את התמ"א כשבקשתם היא למעשה להמשיך ולקבל דירת גג כפולה בשטחה משאר הדיירים, ומשתרעת על פני 2 קומות, כפי שהיא כיום. היזם לא נכנס לויכוחים. הוא נותן לכל אחד "מה שיש לו"..מה עושים?? ברור שלא יתכן שאותה דירה תקבל שטח כפול בעד גזלתנו! האם הקונה של אותה דירה היום חייב להחזיר את זכויות הגג??האם קיימת התיישנות? האם את רבע הגג שגזל עליהם להחזיר כספית? אנא עזרתכם הדחופה! תודה רבה!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  09:44, 18 בספטמבר 2016

  הואיל ונמנעתם מעימות יצרתם מצב שאינו נוח לכם. טענת התיישנות במקרקעין תלויה באופי המקרקעין (מוסדרים או לא מוסדרים) . אינכם חייבים להסכים למצב הקיים. מן הסתם בפניכם הליך משפטי. בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.