• 13 באוקטובר 2017

אני ואחי קיבלנו דירה מירושה. ויש עוד דירה

שלום, אני ואחי קיבלנו דירה בירושה, ויש עוד דירה שאחי (גם יורש כמוני) העביר לאבי אבל היה חסר להם משהו קטן על מנת להעביר את הדירה בטאבו, כך שיש לנו היום 2 אפשרויות - או להעביר את הדירה השני בדיעבד לאבי וכך אנחנו נקבל בעצם 2 דירות בירושה או שאחי יעביר ללא תמורה חצי דירה אליי.
    אני שובר את הראש לחשוב מה עדיף, ורציתי לשאול שאלה - במידה ולאבי שנתיים לפני שנפטר היה יותר מדירה אחת אבל אחר כך היה לו רק דירה אחת אז האם מקבלים את הפטור ממס השבח ?

ושאלה 2 בבקשה- במידה ואני ואחי לא זכאים למכור דירה בפטור ממס שבח , האם במידה ונמכור את הדירה הזאת (אחרי שחיכינו 4 נשים) נצטרך לשלם מס שבח רק החל מ1.1.14 ? או שבכלל נצטרך לשלם מס שבח על עשרות שנים מה שיהיה סכום מפלצתי .

תודה רבה.

13 באוקטובר 2017
  • מנהל הפורום עו"ד יגאל מירון 16 באוקטובר 2017

התייחסות עוה"ד יגאל מירון לעניין דירות מוריש: לא סיפקת פרטים מספיקים על טיב העסקה שנערכה בין אחיך לבין אביך. בהנחה שהעסקה נחתמה (בין בתמורה ובין ללא תמורה) היה על הצדדים לה לדווח עליה לרשויות המס ובעשותם כן הגדילו את מסםפר הדירות של האב לשתיים ובאותו הרגע ממש שללו את זכאות יורשיו לפטור מכוחו, במכירתן. זהו מצב לפנות לייעוץ נקודתי בתשלום ולא לחפש פתרונות מדף חינמיים.

16 באוקטובר 2017
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?