לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
לימור

נזילה וליקויים רבים בדירה חדשה מקבלן

שלום נכנסתי בינואר 2019 לדירה חדשה מקבלן במגדל של 23 קומות. בבניין יש דירות 3 חדרים ו 4 חדרים. הדירה שלי היא 5 חדרים והיא בולטת החוצה מהבניין כאשר הגג של הדירה שלי משמש כמרפסת היקפית של הדירה שמעלי. טרם קבלת מפתח התקשרו אלי מהקבלן ודחו את מועד קבלת המפתח, ושוב טרם קבלת המפתח התקשרה אלי עו"ד מטעם הקבלן ואמרה לי שיש נזילה במרפסת השירות והבטיחה שהיא תתוקן עד קבלת המפתח, הסכמתי וכשהגענו לקבל מפתח לא ראינו את הניקוזים עליהם שילמנו וסירבנו לקבל מפתח. לאחר יומיים התקשרו מהקבלן ואמרו שכל הניקוזים קיימים וקבענו קבלת מפתח יומיים עחרי המועד הראשון, כשקיבלתי את הדירה מנהל האתר עשה תיקון קוסמטי והצליח להסבות את הנזילה. קיבלתי מפתח וכעבור יומיים בהם ירד גשם חזרה הנזילה למרפסת השירות. הודענו מיד לקבלן ומאז הוחלפו מנהלי עבודה וכל העת הקבלן שולח פועלים פשוטים לטפל בנזילה. הזמנתי בדק בית ע"י מהנדס את הדוח העברתי לקבלן, מהנדס הבדק אמר שצינור מי הגשם שעובר בתיקרה במרפסת השירות בדירתי אינו ע"פ התקן והשיפוע שלו הפוך. הקבלן שלח את קבלן האינסטליצה הוא החליף עת הצינור תיקן בערך את השיפוע אך לצערי זה לא עזר והנזילה חוזרת בחורף עם בוא הגשם. כעת הקבלן טוען שהוא ישלח שוב את קבלן האינסטלציה על מנת לשלול שהנזילה לא מצינור מי הגשם ולאחר מכן יבדקו את השיפועים במרפסת השכנה, אגב נושא השיפועים הוזכר בדו"ח הבדק וצורפו תמונות של עקבות שלוליות במרפסת בשכנה. שאלתי מורכבת מהיסטוריה ארוכה של ליקויים נוספים בדירתי, מים שחילחלו ממקלחת הורים וגרמו לרטיבויות בקירות הבית וכעת יש עובש בריצפה ברובה. באמבטיה הצמודה למרפסת מתחיל עובש במספר מוקדים. הליקוי במקלחת תוקן אך כאמור קיים עובש בריצפה. כשניכנסנו לדירה צינור הניקוז של מכונת הכביסה היה סתום בבטון זה גרם להצפה במרפסת ובמקלחת. קבלן האינסטלציה של הקבלן החליף את הצינור. אחד מהניקוזים למזגן ששילמנו עליו לא בוצע והקבלן רוצה לפצות אותי בסכום ששילמתי 1000 שח עבורו אך ביצוע ניקוז כזה כעת יעלה הרבה יותר דרשתי פיצוי בהתאם להערכת המנהדס בדוח הבדק אך הקבלן סירב. גם אני לא הסכמתי לפיצוי שהוצע לי. הכל מתועד בתמונות ובמיילים מול הקבלן. שאלתי היא האם להמשיך להמתין ולתת לקבלן צ'אנס לתקן את הנזילה או לגשת לתביעה משפטית. היות ואני מרגישה שהקבלן הונה אותי ומסר לי דירה שאינה ראויה למגורים ואינה מאפשרת קיום אורח חיים נורמלי והפסד ימי עבודה רבים. אני מקווה שתייעצו לי בנושא למרות מורכבות השאלה. אני ממש אובדת עיצות ומיואשת. תודה

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום מקרקעין