נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
גיא

תביעה להכרת נכות

שבת שלום ,אני משרת בכוחות הביטחון הגשתי לפני כ-5 שנים תביעה כנגד משרד הביטחון על גרימה של הפרעה פוסט-טראומטית כתוצאה מהעבודה התביעה נדחתה על הסף הגיע לפתחו של בימ"ש שם התקבלה החלטה כי הגרימה כתוצאה מהשרות שאלות : 1. האם ההכרה היינה מים הגשת התביעה ? 2. בחוות דעת של מומחה מתאם בית המשפט בסיכום הדברים רשם סעיפי פגיעה וחומרתן המקבילים לאחוז מסוים על פי טבלת האחוזים של משרד הביטחון בנושא , כמו-כן השאיר את נושא הקביעה של האחוזים למשרד הביטחון ובמידה ויידרש תינתן התייחסות מצדו , האם הועדה יכולה להתעלם מחוות דעתו של מומחה מתאם בימ"ש ???? 3. כעובד בשרות הביטחון ומטופל כ- 5 שנים בתרופות , האם מעבר לשימוש בקנאביס רפואי יכול להיות עילה של פיטורים מהשרות ??? אשמח מאד לקבל מענה לשאלות

עו"ד תמר סיון

גיא שלום ככלל ההכרה היא ממועד הפגיעה. בית המשפט אינו קובע את הנכות אלא רק את עצם ההכרה. את הנכות קובעת ועדה רפואית, שעל החלטתה ניתן לערער לועדה רפואית עליונה. הועדה צריכה להתייחס להמלצת המומחה אך אינה מחוייבת לקבל אותה.

גיא

אשמח לקבל התייחסות לשימוש בקנאביס רפואי האם מהווה עילה לפיטורין מהשרות ????

עו"ד תמר סיון

גיא שלום שאלתך נוגעת להעסקתך כאיש קבע. פורום זה עוסק בזכויות נכים באגף השיקום. נסה להפנות שאלתך לפורום הדן בזכויות משרתים בצה"ל.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום משרד הבטחון - נכי צה"ל