תביעה להכרת נכות - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • גיא

  נשלח ע"יגיא 10:58, 14 בפברואר 2015

  שבת שלום ,אני משרת בכוחות הביטחון הגשתי לפני כ-5 שנים תביעה כנגד משרד הביטחון על גרימה של הפרעה פוסט-טראומטית כתוצאה מהעבודה התביעה נדחתה על הסף הגיע לפתחו של בימ"ש שם התקבלה החלטה כי הגרימה כתוצאה מהשרות שאלות : 1. האם ההכרה היינה מים הגשת התביעה ? 2. בחוות דעת של מומחה מתאם בית המשפט בסיכום הדברים רשם סעיפי פגיעה וחומרתן המקבילים לאחוז מסוים על פי טבלת האחוזים של משרד הביטחון בנושא , כמו-כן השאיר את נושא הקביעה של האחוזים למשרד הביטחון ובמידה ויידרש תינתן התייחסות מצדו , האם הועדה יכולה להתעלם מחוות דעתו של מומחה מתאם בימ"ש ???? 3. כעובד בשרות הביטחון ומטופל כ- 5 שנים בתרופות , האם מעבר לשימוש בקנאביס רפואי יכול להיות עילה של פיטורים מהשרות ??? אשמח מאד לקבל מענה לשאלות

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  15:41, 16 בפברואר 2015

  גיא שלום
  ככלל ההכרה היא ממועד הפגיעה. בית המשפט אינו קובע את הנכות אלא רק את עצם ההכרה. את הנכות קובעת ועדה רפואית, שעל החלטתה ניתן לערער לועדה רפואית עליונה. הועדה צריכה להתייחס להמלצת המומחה אך אינה מחוייבת לקבל אותה.

  תגובה
 • 16:49, 17 בפברואר 2015

  אשמח לקבל התייחסות לשימוש בקנאביס רפואי
  האם מהווה עילה לפיטורין מהשרות ????

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  09:07, 18 בפברואר 2015

  גיא שלום
  שאלתך נוגעת להעסקתך כאיש קבע. פורום זה עוסק בזכויות נכים באגף השיקום. נסה להפנות שאלתך לפורום הדן בזכויות משרתים בצה"ל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.