נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
בני

פיצוי מביטוח לאומי וממשרד הבטחון על אותו נזק

שלום לעו"ד סיון 1. האם פיצוי חד פעמי ממשרד הבטחון תמיד מותנה בוויתור על קצבת ביטוח לאומי? אם לא תמיד, מה הקריטריון הקובע? 2. אם קיימת אפשרות לפיצוי כזה (שלא מותנה בוויתור על ביטוח לאומי), אפשר לתבוע אותו גם לאחר 5 שנים בהן אני מקבל קצבת נכות מלאה מביטוח לאומי?

עו"ד תמר סיון

בני שלום על פני הדברים, אם נכותך במשהב"ט מקנה מענק בלבד, הרי שמדובר בנכות פחותה מ 20% ועל כן נראה שלא תהיה מניעה לקבל את המענק בלי שתפגע זכותך לקצבה מהביטוח הלאומי. עם זאת משהב"ט עשוי לדחות את תביעתך על הסף בנימוק של "בחירה בזכויות" מאחר ועברו 5 שנים מאז הכרתך בביטוח הלאומי. זהו נושא שנוי במחלוקת שטרם הוכרע סופית.

בני

לעו"ד סיון תודה על תשובתך לא הבנתי - אם "לא תהיה מניעה לקבל את המענק בלי שתפגע זכותך לקצבה מהביטוח הלאומי", איזה הגיון קיים ב"נימוק של בחירה בזכויות", שהרי מגיעות לפי תשובתך שתי הזכויות ומה כאן עניין הבחירה?

עו"ד תמר סיון

בני שלום דעתי כדעתך, אולם בהזדמנויות בהן הנושא עלה, משהב"ט הביע עמדה שונה. לשיטתו לאחר חלוף המועד של הבחירה לא ניתן לקבל תשלום משני המוסדות, גם אם מדובר במצב בו אין צורך לבחור. עד שתהיה הכרעה של ביהמ"ש בענין יש לקחת בחשבון את עמדת משהב"ט.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום משרד הבטחון - נכי צה"ל