כוויה דרגה 2-3 - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • ליאת

  נשלח ע"יליאת 22:33, 10 באפריל 2015

  שלום, לפני 6 שנים נכוויתי בביתי משעווה רותחת בכוויה בדרגה 2-3. נותרה לי צלקת בגב כף יד ימין, באורך 8 ס"מ ורוחב 4 ס"מ. הצלקת שטחית אך נראית לעין. במהלך מס' שבועות הייתי בגימלים, טופלתי בפיזיותרפיה ובריפוי עיסוק. האם יש לי עילה לתביעה מול משרד הביטחון לצורך קבלת אחוזי נכות או מענק חד פעמי? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  05:53, 11 באפריל 2015

  ליאת שלום
  מאחר ומדובר בפגיעה בחופשה יש לעמוד במס' תנאים, כדי לקבל הכרה ולהיות זכאים לתגמולי נכות. הפגיעה צריכה להיות בזמן שהיית חיילת בשירות חובה (בהבדל משירות קבע), ודרגת הנכות צריכה להיות 20% או יותר. אם הצלקת המתוארת היא הבעיה היחידה שנותרה לך, כנראה שלא תגיעי לדרגת הנכות המינימלית הנדרשת.

  תגובה
 • 09:06, 11 באפריל 2015

  עו״ד סיון שלום,
  אבהיר את עצמי: אני נכוויתי בביתי במהלך שירותי הצבאי הסדיר, בהיותי חיילת. יש לי את המסמכים הרפואיים. האם אוכל להגיש תביעה ולקבל (על אף שמדובר בפחות מעשרים אחוזים) מענק חד פעמי?
  תודה

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  15:30, 11 באפריל 2015

  ליאת שלום
  כפי שהסברתי בתשובתי, על פגיעה בחופשה חלים כללים מיוחדים. ניתן לקבל הכרה ותגמולים רק בנכות של 20% ומעלה. האפשרות של מענק כספי, הקיימת לגבי פגיעה עקב השירות, כשהנכות היא בין 10% ל 19% לא קיימת כשמדובר בפגיעה בחופשה. אם הנכות פחותה מ 20% לא תהיי זכאית לדבר - לא למענק ולא לכל הטבה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.