תביעה להכרה כנכה צה"ל - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • אמיר

  נשלח ע"יאמיר 09:18, 8 באוקטובר 2015

  שלום וברכה, אני מעוניין להגיש תביעה למשרד הביטחון ויש לי 3 שאלות, בבקשה: 1. השתחררתי בפברואר 2011 . האם עדיין אוכל להגיש תביעה? 2. כדי לקבל מהצבא את כל החומר הרפואי וגם את ה c.p.r.- לאיזו כתובת עלי לפנות? 3. האם יש בנמצא עורך-דין שיוכל ללוות אותי בתהליך על סמך רווח עתידי של התביעה? בהנחה שמדובר בתביעה על סמך נכות נפשית, האם יש משהו נוסף שכדאי לי לדעת לפני התחלת תהליך התביעה? תודה רבה!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  06:52, 9 באוקטובר 2015

  אמיר שלום
  תקופת ההתיישנות בחוק הנכים היא 3 שנים ממועד השחרור, כך שתביעתך התיישנה. אם יש תעוד רפואי מתקופת השירות בו מאוזכרת הבעיה עליה הינך מתכוון לתבוע, או הארועים שבגללם אתה מתכוון לתבוע, תוכל לטעון ל"חבלה רשומה" ולהתגבר על בעית ההתיישנות.
  כדי לקבל את התעוד הרפואי עליך לפנות למדור העברת מידע לאזרחים במקשל"ר, דרך בן גוריון 100, רמת גן.
  רוב עוה"ד גובים שכ"ט מסויים עבור עצם הטיפול בתביעה. תצטרך לפנות לעו"ד שונים עד שתמצא את מבוקשך.
  בתביעה על נכות נפשית משהב"ט עורך בדיקה מעמיקה של העבר כולל פניות לקופ"ח, לבתי ספר, לרשויות הרווחה וכו'. מדובר בתהליך ארוך ולא פשוט. רצוי מאוד שתהיה מיוצג ע"י עו"ד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.