מימוש זכויות - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • אביהוא

  נשלח ע"יאביהוא 21:18, 17 בינואר 2013

  לעו"ד שלום רב! אני מוכר כנכה צהל מ1988.במשך השנים הקמתי משפחה ויש לי 3 ילדים. עובדת השיקום שלי לא דיווחה לי שמגיע לי החזר כספי חודשי עבור גני הילדים, בטענה שזה לא מתפקידה. נודע לי על ההטבה הנ"ל לפני כשנתיים,ילדיי גדלו והיום הם לומדים בבי"ס יסודי. במשך שנים משהבט לא שילם לי את ההחזר עבור גניי הילדים. פניתי אליהם וביקשתי רטרואקטיבית את הסכום בנוסף שלחתי להם אסמכתאות(קבלות חודשיות מהגנים),מדובר בסדר גודל של200 אלף ש"ח. הם הסכימו להחזיר לי כ40 אלף ש"ח. האם משהבט מחוייב להחזיר לי את מלוא הסכום?פניתי אליהם שוב וביקשתי שוב את מלוא הסכום, הם ענו לי כי מבחינתם החזר רטרואקטיבי מהסוג הנ"ל הוא חריג באופן כללי ולדעתם אין לי כל סיבה לבקש את ההפרש. האם יש לי עילה לתביעה בבית משפט,או לחלופין דרך אחרת לקבל את ההחזר? אשמח אם תוכל לענות לי במהרה. בברכה, אביהוא

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  17:54, 18 בינואר 2013

  אביהוא שלום
  העלת בעיה אמיתית. לכאורה עפ"י הוראות אגף השיקום האחריות היא עליך לבקש ההטבה ואם לא ביקשת - הפסדת. עם זאת ההוראות אינן חוק, וביהמ"ש יכול להחליט שיש מקום להתערב ולשנות את ההחלטה. צריך לבדוק את העובדות הספציפיות של המקרה שלך. הדרך היא לפנות לביהמ"ש המחוזי בעתירה מנהלית, סמוך כל האפשר למועד בו קיבלת את התשובה השלילית.

  תגובה
 • 18:03, 10 בפברואר 2013

  תודה רבה!!!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.