תביעת משרד הביטחון - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 15:38, 14 בפברואר 2013

  שלום רב, 2 שאלות: 1. השתחררתי מצה"ל באוגוסט 2010. אני שוקל לתבוע את משרד הביטחון. מתי חלה התיישנות בתיק מסוג זה? 2. הנזק שנגרם הוא חשש לקרע ברצועה ושחיקת סחוס. בסופו של יום ירד לי הפרופיל ל64. (שירתי כחייל קרבי בשריון) 3. האם נהוג בתביעות מסוג זה לסכם עם עו"ד על אחוזים, ולא על תשלום קבוע מראש? תודה מראש !

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  19:08, 16 בפברואר 2013

  דני שלום
  ההתיישנות בחוק הנכים הינה 3 שנים מיום השחרור מהשירות שבמהלכו נפגעת. אם התביעה מוגשת בתוך השנה הראשונה מהשחרור אז הזכויות יחושבו ממועד השחרור. יש לזה חשיבות במקרים בהם הנכות מעל 20% ואז הנפגע יקבל תגמולים מיום השחרור. במקרים שיש "חבלה רשומה" ניתן להתגבר על טענת ההתיישנות ולהגיש התביעה גם אחרי שלוש שנים, אבל עדיף שלא להתעכב ולדחות הגשת תביעה.
  לגבי שכר טרחה - אין הוראה מחייבת. כל עו"ד קובע לו את מדיניות שכר הטרחה שלו. יש הגובים תשלום עבור הטיפול, יש הגובים תשלום באחוזים מתוך מה שמתקבל ויש המשלבים בין שתי השיטות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.