הכרה בחלק מהנזק בברך - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • יורם

  נשלח ע"ייורם 21:24, 11 בספטמבר 2013

  לפני שלושים שנה בזמן שירות צבאי סדיר נפלתי ונפגעתי בברך שמאל. לאחר כשנה עדיין בשרות סדיר עברתי נתוח להוצאת קרע מינסקוס מהברך. לאחר כשנה מהשחרור עברתי תאונת דרכים בזמן העבודה, והטיפול היה הוצאת נוזלים מברך שמאל, ולאחר מספר ימים חזרתי לשגרת עבודה.לפני כשנה ניסיתי להתקבל למחקר רפואי שבו מתקינים משתלים למי שיש שחיקה מוגברת של מיניסקוסים. הפנו אותי ל MRI והתוצאה הייתה שחיקה של המנקוסים ואף פגיעה בסחוס + קרע מלא של הרצועה ALS. מייד לאחר קבלת המידע הגשתי בקשה להכרה בפגיעה למשרד הבטחון, לאחרונה קבלתי הודעה שהכירו לי בפגיעה במינסקוס ולא בקרע של הרצועה, ואני לפני וועדה לקביעת אחוזי נכות. אני טוען שהקרע התרחש בפציעה הראשונה שלי ( החלמה ארוכה, כאבי תופת, הברך בורחת ). בייעוץ אצל מומחה נאמר לי שהמצב ילך ויחמיר ולא תיהיה ברירה בעתיד הלא רחוק להחליף מפרק, בנוסף המומחה שהייתי אצלו טען בבדיקה, שלפני 30 שנה באותו בי"ח לא היו בודקים את מצב הרצועה, ולפי הממצאים הקרע נגרם בשרות ההסדיר ( נאמר לי בע"פ ). עד אז ברגע שיתחיל כאבים והגבלה נוספת אצטרך לקבל זריקות ותמיכה שמרנית. אני לא מיוצג ע"י עו"ד, פניתי לבד עם מסמכים שהיו ברשותי. מבקש הדרכה/עצה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  15:46, 12 בספטמבר 2013

  יורם שלום
  מאחר והנזק של קרע לרצועה לא הוכר בעבר, ולטענתך נגרם בעת הנפילה בשירות, יש למעשה להגיש תביעה חדשה. חשוב לאסוף את כל התעוד הרפואי הרלבנטי ולהעזר גם במומחה רפואי שינתח את הממצאים ויסביר מדוע יש לייחס את הקרע לחבלה בשירות דווקא. מומלץ כי תעזר בעו"ד הבקיא בתחום.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.