צלקת ורסיסים - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • משה חזן

  נשלח ע"ימשה חזן 02:38, 24 בדצמבר 2013

  שלום לך אני נכה צה"ל ותיק ,נפצעתי בעזה מאש דו"צ בשנת 82 כדור פילח את ירכי והסב לי נזק הן לעצם והן למרקמי העור _(חור כניסה וחור יציאה) לאחרונה אני חש כאבחם חזקיםבאזור הצלקת הגדולה (בצד האחוי של ירך) צילום רנטגן נעשהלי ופוענחע"י ע"י ממוחה הרדיולוגיה בזו הלשון"לציין מספר רסיסים מתכתיים ברקמות הרכות של הירך האמצעי לטרלי אי סדירת של רקמות הרכות באזור הרסיסים -פצע" עד כאן סוף ציטוט. הצלרות הינן יבשות נראותמבחוץ תקינות אך כאמורבמרקם הרך הסמוך להן טמועוים רסיסים שגורמיםלי לכאבים. אני מבין שמי שאמור לבדוק אותי זה פלסטיקאי שאלותי הן כדלקמן 1) האם המסמךהמצויין הינו "ממצא אובייקטיבי:? 2) הם המחוקק הגדיר בסעיף 75 ב' מה כאב ("מדד" הכאב יכול לדעתי להיות בין כאב אגוני לכאב קל) 3) האם המסמך הנ"ל מקנה לי 10 % אחוזי נכות -יש לי אישור על רכישת משחת אמלה להפגת מיחושים וכן מרשם מאורטופד שביקש להזריקלי במקום זריקת קורטיזון- 4)האם הנכות הזו שלא נראיתת לעין יכולה להיות מוגדרת כ נכות ערטילאית? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  17:39, 6 בינואר 2014

  משה שלום
  המסמך שאתה מצטט יכול להחשב כמסמך אובייקטיבי.
  בחוק אין מדד או הנחיות באשר לרמת הכאב שמזכה בנכות. זה בסופו של דבר ענין להערכת הרופא הבודק, שצריך להשתכנע שאכן אתה סובל מהכאבים החזקים כמתואר על ידך. הצגת המסמכים שציינת (רכישת משחה, המלצה להזרקה) יכולה לסייע.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.