תביעה נגד ביקור רופא - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
  • שלמה

    נשלח ע"ישלמה 18:09, 20 בפברואר 2014

    תמר שלום, מדובר בשאלה עקרונית , האם ניתן לתבוע את חברת ביקור רופא (האחראית על הטיפול בחיילים) אשר התרשלה (ללא ספק) באבחון חייל, שנפטר כעבור מספר ימים בשל האבחון המאוחר ? אגיד כי המשפחה השכולה מקבלת תגמולים מלאים ממשרד הביטחון בשל מות הבן. תודה רבה.

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

    עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

    15:40, 24 בפברואר 2014

    שלמה שלום
    לא ניתן לתבוע גם לפי חוק משפחות וגם בנזיקין. בנסיבות מאוד מסוימות ניתן להחזיר כספים ששולמו לפי חוק משפחות ולעבור למסלול תביעה בנזיקין. (סעיף 21 לחוק משפחות).

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.