קרע ברצועת ATFL בקרסול - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • מרק

  נשלח ע"ימרק 16:39, 17 במאי 2014

  שלום רב, אני משרת בקבע,לפני כשנתיים נפלתי בצבא וקרעתי חלקי רצוע ATFL בקרסול,לא הצלחתי להחלים,נקעים חוזרים וכד',ירד לי פרופיל מ-97 ל-45.לפני כ-3 חודשים עברתי ניתוח אורטרוסקופיה לשחזור רצועות, כעת עדין סובל מכאבים,חוסר יציבות ומגבלת טווחי התנועה.התחלתי לעשות פיזיאוטרפיה, בנתיים מרגיש יותר גרוע ממה שהיה. לפני כחודש עברתי וועדה רפואית מטעם משרד הבטחון.בגלל שנשען יותר על רגל שמאל,גם רגל השנייה התחילה לסבול ולכאוב .קיים גם שינוי עור סביב הקרסול ביחס לרגל השנייה.בקרוב אמורה להיות וועדה רפואית נוספת וכנראה ירד לי פרופיל מ-45 מטה. שאלתי: א. כנראה אקבל אחוזי נכות זמניים (כך לפחות דיברו על זה בוועדה)מה אחוזי הנכות הראליים שבמצבי ניתן לקבל זמניים וקבועים?אי יציבות ומגבלת טווח תנועה (קיימים תוצאות אובייקטיביות מבדיקות סטרס וכד') ב. האם ניתן להגיש החמרה על רגל השנייה? ג.האם ניתן לקבל חוזי נכות גם על שינויי צבע עור סביב לקרסול. ד.האם ניתן לקבל אחוזי נכות גם על נפיחות סביב קרסול? אשמח אם תוכל להתייחס לכל השאלות

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  11:13, 19 במאי 2014

  מרק שלום
  דרגת הנכות תלויה בממצאים בבדיקת הועדה לגבי טווח התנועה והיציבות. מאחר והינך 3 חודשים לאחר ניתוח סביר מאוד שתקבע אכן נכות זמנית. לגבי הרגל השניה אתה יכול להגיש בקשה לקביעת נכות לפי תקנה 9 (נכות שנובעת מנכות מוכרת). הנפיחות סביב הקרסול תלקח בחשבון כחלק מקביעת הנכות בגין הקרסול. לגבי שינוי הצבע, במקרים מתאימים ניתן לקבוע נכות נפרדת לפי הסעיף הדן בצלקות. תלוי כמובן בשטח האזור בו יש שינוי צבע והמראה הכללי.

  תגובה
 • 21:50, 27 בדצמבר 2014

  שלום רב.

  אני חייל משוחרר לוחם לשעבר וגם אני קרעתי את הATFL והוא התאחה לא טוב.
  הורידו לי את הפרופיל ל64 והרופא בגדוד אמר לי כל הזמן שאני בריא ואין לי כלום.
  מהם אחוזי הנכות המירביים שאפשר לקבל?
  האם אני יכול לקבל תוספת פיצויים על כך שקיבלתי טיפול לא נכון מהרופא של הגדוד (שלילת פיזיותרפיה ושלילת כל הפטורים שקיבלתי על ידי רם 2)?

  תודה מראש נדב

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.