לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
שלי

דיני עבודה על פיטורין ברילוקיישן

שלום, התקבלתי לפני כמעט שנתיים לעבודה בסין אצל חברה הרשומה בהונג קונג ושייכת לישראלים. כאשר הגעתי לסין הוחתמתי על חוזה בעברית לחוזה עבודה לשנתיים, חוזה דרקוני בו רשום בין השאר שאם אני מתפטרת עליי לשלם לחברה בחזרה משכורת של חודשיים. קיבלתי הרבה מאוד תשבחות על עבודתי ולקראת סיום החוזה לפני מספר חודשים ניסו לשכנע אותי להישאר לפני סיום החוזה. סירבתי להצעה. כחודשיים לפני סיום החוזה הודעתי בהתרעה קצרה של יום בהודעת SMS שאני מוכרחת לקחת חופש לארבעה ימים מסיבות אישיות. לא קיבלתי תשובה של שלילה לכן לא הגעתי לעבודה. כשחזרתי לעבודה עבדתי יומיים כאשר במהלך היום השני נקראתי לשיחה בה נאמר לי שמעסיקיי הבינו את חופשתי כהתפטרות ולכן רוצים שאעזוב ברגע זה. נאמר לי שהמשכורות ומה שמגיע לי יינתן לי בהמשך החודש. עזבתי מבולבלת מאוד וכשהגעתי הביתה דרשתי לדעת מה יינתן לי. לא החזירו לי תשובות והתעלמו ממני. בלל ברירה הגעתי למשרד בדרישה לדבר עם הבוס שלי, בשיחה אוים עליי שיתבעו אותי על הסעיף בחוזה בו בהתפטרות עלי לשלם לחברה פיצויים (משכורת של חודשיים). ולא שולמו לי חודש וחצי משכורת כולל דמי נסיעה וחשבונות של הדירה הכלולים בהסכם. האם דיני העבודה בארץ תקפים לגבי חברה שנמצאת בחו"ל והעסקה בחו"ל? גם כתביעה המאויימת מצד המעסיק לשעבר וגם מבחינה של תביעה שלי נגדו? ניסיתי לקצר כמה שאוכל אך מקווה שהתמונה מספיק ברורה לתת לי תשובה תודה

גליה אלינסקי

שלי שלום, צר לנו לשמוע על המקרה. ככלל, דיני עבודה חלים על פי מקום העבודה בפועל. לא ברור מהמקרה, האם השהות בסין היתה קבועה והאם השכר שולם גם הוא בסין. בכל מקרה, יש להתייעץ עם עורך דין לדיני עבודה אשר יבדוק את תקפות החוזה שעליו חתמת ואת מקום השיפוט הרלוונטי לו. בהצלחה!!!

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום רילוקיישן