האם מעסיק יכול להאזין לעובדים שלו באופן חוקי? - פורום חקירות פרטיות

שאלה חדשה
 • האח הקטן

  נשלח ע"יהאח הקטן 17:37, 31 במרץ 2012

  המנהל בעבודה שלי התקין לאחרונה מצלמות בכל רחבי העסק, כולל מצלמה מעל הדלפק שבו אנו יושבים, ושאליו ניגשים מדי פעם לקוחות. עכשיו הוא גם הודיע שהוא התקין מכשיר הקלטת שמע. הבעיה שלנו עם זה היא שאנחנו לפעמים מדברים על דברים מאוד אישיים בעבודה (זה לא שאסור לנו) ולא היינו רוצים את הדברים האלה מתועדים. רוב הזמן הלקוחות לא שם, והוא טוען שזה כדי להפריך טענות שקריות שהלקוחות עלולים לטעון (דבר שלא קורה ואם קרה - נגרם נזק של אולי אלף שקל (בעסק שמגלגל מיליונים בשנה). החוק מציין שחייבת להיות הסכמה (אנחנו לא מסכימים), אבל בסעיף אחר כתוב שעובד שמדבר עם לקוח - זה חוקי להקליט. מזה משתמע שלעובד אין ברירה ולא שואלים אותו. מה בדיוק המעמד החוקי של זה? תודה

  השב
 • 09:20, 1 באפריל 2012

  עם כל הכבוד לפרטיותך, ברגע שמנהלך הודיע לך ואת מודעת להקלטות הבאות להגן על העסק (ודעתך אינה חשובה במקרה הספציפי) יצא ידי חובתו.
  כיוון שהנם מודעים להקלטות תמעיטו בדיבורים "אישיים" ואם הדבר עקרוני אצלך ובלתי נסבל מותר לך לעזוב את מקום העבודה שאליו באים ע"מ לעבוד.
  יתכן ויש כאן הרעת תנאים וכדאי שהעניין יבדק ע"י עו"ד מומחה לעניני עבודה אך על פני הדברים זה חוקי וראי את כל חברות הסלולאר והביטוח כיצד נוהגות
  יעןץ יותר פרטני ניתן לקבל באופן אישי.

  מוקה

  תגובה

מנהל הפורום: אלירן חפץ

חוקר פרטי, בעל רישיון לניהול משרד חקירות מטעם משרד המשפטים. אלירן הוא חוקר פרטי, מומחה לענייני גירוש
למידע נוסף

072-3220167 חיוג
הודעה

זקוקים לחקירה? כיצד מתחילים? בפורום זה נשיב על שאלות ומידע לגבי חקירות בתחומי אישות (בגידות, תיקי גירושין, מעמד אישי), איתור אנשים או רכוש, איסוף מידע עסקי, כלכלי או אישי, חקירות כלכליות, ביצוע מעקבים, בילוש ופעילות שטח סמויה, חקירות לצורך הוכחת רשלנות רפואית, קניין רוחני והפרת זכויות יוצרים, בדיקות האזנה לצורך גילוי ומניעת האזנת סתר, התקנת מצלמות נסתרות / סמויות, בדיקות פוליגרף על ידי בודקי פוליגרף מוסמכים.