נזק מים מול חברת מנורה/ פמי - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • עירית

  נשלח ע"יעירית 12:24, 14 באפריל 2012

  שלום. תוך כדי עבודות שיפוץ בביתי, התברר כי יש נזילה בצנרת מתחת לרצפה, שגורמת להרטבה של החול, קירות, ארון מטבח וריצפה( כמובן) אני מבוטחת בחברת מנורה, שעובדת עם חברת פמי.נשלחו לביתי שני אינסטלטורים, האחרון נחשב בכיר. לדבריו הוא יקח על עצמו את התיקונים. אני כבר עם חוזה עם משפצים והתחלנו בעבודה, לא רוצה מישהו זר שיתקן, מה עושים?איך מקבלים פיצוי הולם ומתקנים לבד? מחר יגיע השרברב עם המפקח ונראה על פניו שהכל יקבע מראש... תודה שבוע טוב עירית

  השב
 • 09:46, 15 באפריל 2012

  עירית,
  הפתרון אינו משפטי, כי אם בשיחה ומו"מ מול חברת הביטוח. אני מציע שתבקשי מסוכן הביטוח לסייע לך בענין זה.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.