מי המזיק - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • דודי

  נשלח ע"ידודי 15:12, 28 ביולי 2012

  שלום אני מתגורר בקומה שלישית בבניין בן 4 קומות בקיר החתוני של דירתי טמון צינור מים המזין את דירת הקומה הרביעית (מכל "חנוכייה" למטה יוצאים 4 צינורות מים הטמונים בקירות ומזינים את הדירות). צינור זה שמזים את דירת השכנים מלמעלה נוזל -בוודאות הוא אינו שלי כי צינור הדירה שלי נמוך סמוך לרצפה ומיקום הנזילה הוא גבוה כ"כ עשינו מבחן שעוני מים. בקיצור מי אחראי על תיקון הצינור שאינו שייך לי אך עובר בדירתי. תודה

  השב
 • 08:58, 29 ביולי 2012

  דודי,
  את הצינור הנוזל צריך לתקן בעל הצינור - מי שנהנה מהצינור.
  אתה כמובן תרצה היות מעורב בתיקון, מכיוון שיבצוע בשטח שלך.

  תגובה
 • 22:23, 22 בספטמבר 2012

  מ ניסיוני כשמאי רכוש האחריות על הצינור הינה על בעל הבית שאליו הוא מוביל ושייך
  למרות שהוא עובר בתוך דירתך.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.