חוב לחברת ביטוח - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • אלכס

  נשלח ע"יאלכס 14:32, 5 בדצמבר 2012

  דרך מקום העבודה שלי הבוס שלי עשה לי פנסיה דרך איזה סוכנות ביטוח וכנראה שהוא גם הוסיף לי לפי מה שהבנתי עכשיו גם ביטוח ריסק או משהו כזה. אני כבר לא עובד כבר 3 חודשים ואתמול התקשרו אליי מהסוכנות ביטוח ודרשו שאני אבטל את הביטוח ואשלים את החוב שנצבר לי על הביטוח ריסק. הסברתי לבחור שהתקשר אליי שאין לי שמץ של מושג על מה הוא מדבר ואמרתי לו שלא הייתה לי שום תקשורת ישירה מולם ואפילו שלא שילמתי להם ישירות כלום ושיפנו לבוס שלי, אך הוא בשלו שאני חייב להם כסף. דיברתי גם עם הבוס שלי ושאלתי מה קורה שם והוא אמר לי שהוא שלח לחברת ביטוח ביטול ושאני לא אדאג שזה לא קשור אליהם כי הם הסוכנות ביטוח והוא פנה ישירות לחברה. אשמח לקצת יעוץ, יש מה לדאוג? אני צריך לשלם להם? מותר להם בכלל לעשות את זה?

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  14:43, 5 בדצמבר 2012

  שלום אלכס.
  לפי דעתי, פעלת נכון.
  ליתר בטחון, דרוש מהבוס שלך לקבל העתק מהבקשה שלו לבטל את הפוליסה.
  אם לא תשלם - המכסימום שהם יכולים לעשות זה לבטל את הפוליסה, שממילא לא ידעת עליה והיא לא מעניינת אותך.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.