מקרה ביטוחי - דליפה ממטבח - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 12:17, 12 בדצמבר 2012

  יש לי ביטוח דירה כולל צנרת. היתה דליפה מברז הכיור כולל דליפה קטנה לשכנים. נציג הביטוח הגיע הסתכל והחליט שרק תחתית ארון הכיור נפגעה וזהו. הם שלחו נגר שאמר שיש עוד ארונות שנפגעו לצד הכיור. הביטוח מוכנים להחליף רק את תחתית הארון כאשר הנגר מטעמם אמר שנפגעו עוד דברים. אנחנו תקועים איתם כבר כמה חודשים ולא יוצאים מהפלונטר הזה. עכשיו הם מציעים שניקח שמאי שלנו שיבדוק- אבל הבנתי שזה עלות של כ- 1500 ש"ח. 1500 + השתתפות עצמית. עדיף לי לקחת נגר ולעשות לבד תיקון יותר טוב ומהר. איך יוצאים מהפלונטר הזה?

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  09:09, 14 בדצמבר 2012

  אין לך ברירה אלא לקחת שמאי מטעמך, אבל תוכל בהחלט לדרוש מהם לשלם גם את עלות השמאי, כיון שהם לא הסכימו לשלם את דמי הביטוח בלעדיו.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.