ביטוח מסרב לשלם - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • רווית

  נשלח ע"ירווית 17:26, 24 בדצמבר 2012

  שלום רב פגעתי עם רכבי באופנוע ונגרם לו נזק. יש לי ביטוח צד ג' ולא ביטוח מקיף. הודעתי לביטוח והכחשתי כי אני אשמה. נהג האופנוע פנה לחברת הביטוח שלי שדחתה את תביעתו ולפיכך הוא תבעאותי בתביעות קטנות על הנזקים העקיפים שנגרמו לו (נזק לקסדה, גרירה, נזק למעיל, השתתפות עצמית ועוד) הודעתי לביטוח כי הוא תבע אותי ואמרו לי בסדר, תלכי למשפט ותודיעי לנו מה נגמר. השופט פסק שאני אשמה וחייב אותי לשלם 9,000 ש"ח. פניתי לביטוח בדרישה לתשלום סכום זה אך הם דחו אותי ואמרו שהם לא משלמים עבור הנזקים העקיפים האלו ושעליי לשלמם. האם הם צודקים? ואם כן אז בשביל מה אני עושה ביטוח אם לא עבור מקרים אלו? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  19:17, 24 בדצמבר 2012

  אם יש לך ביטוח חובה בלבד - אז הם צודקים.
  אם יש לך ביטוח צד ג', אז הטענה שלהם נראית מוזרה. בקשי מהם שיכתבו לך מדוע הם מסרבים לשלם את התשלום. המכתב הזה "ינעל" אותם, ואת תוכלי לדעת מה טיבה של הטענה, ואז תוכלי להתייעץ עם בעל מקצוע כדי לראות איך את מתמודדת איתה.
  אם תפני אלי אחרי שתקבלי מהם את מכתב הסרוב, אשמח לעזור לך

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.