גביית בטוח כפול ע"י חברת דקלה עוגמת נפש - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • נויה

  נשלח ע"ינויה 09:05, 1 במאי 2013

  שלום רב, במשך מספר חודשים חברת בטוח דקלה גבתה דרך הוראת קבע פעמים בכל חודש. כשהתולננתי, התברר שהחברה גבתה גם עבור מבוטח אחר מחשבון הבנק שלי. במשך מספר חודשים אני מבקשת החזר עבור הסכומים שנגבו שלא כדין ואין מענה. מה עליי לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  21:15, 1 במאי 2013

  נויה שלום
  המקרה שלך מקומם. מעניין כמה כמוך יש, שלא שמים לב לגביה הכפולה הזו.
  אל תוותרי להם. הגישי תביעה לבית משפט לתביעות קטנות אם מעניים אותך רק המקרה שלך, או שקלי אפילו תביעה ייצוגית בשם כל אלו שמקבלים יחס דומה, אם יש לך חשק לריב עם חברות הביטוח.
  בהצלחה

  תגובה
 • 15:20, 24 ביוני 2013

  אני מבוטחת אצל חברת ביטוח אצולה,
  אף פעם לא קרה לי מקרה כזה ואני אצלם שנים רבות.
  מקומם לשמוע מקרים כאלה.
  מקווה שתקבלי את הסכומים שנגבו שלא כדין בחזרה.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.