תיקון ע"י הביטוח - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 18:21, 28 במאי 2013

  בעקבות הצפה בדירה נמצא שבחול יש מעל 10% רטיבות. הביטוח מציע לעשות ייבוש ואילו אני מבקש להחליף את החול. מתי חובה להחליף חול? האם אני יכול לסרב לתיקון שמוצע ע"י הביטוח ומה משמעות הסירוב? האם עלי להמציא חחות דעת של מהנדס כדי להוכיח שמה שהם מציעים אינו פיתרון נכון? תודה משה

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:56, 29 במאי 2013

  שלום משה
  אני לא מכיר תקנה שמחייבת להחליף את החול. החול צריך להיות יבש, שכן אחרת הרטיבות הכלואה תעלה למעלה ותגרום נזקים.
  כיון שכך, אני הייתי פונה למהנדס שייתן עצה, ואם צריך - חוות דעת.
  אני מזכיר לך, שבעוד שבשביל ייבוש פותחים מרצפת אחת או יותר לכמה שבועות, הרי בהחלפה של חול מחליפים את כל הריצוף, וזה כרוך בבלגן רציני... כולל הוצאת כל הרהיטים לתקופת הריצוף מחדש.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.