פיצוי בגין אובדן גמור ללא מרכיב המע"מ - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • יוני

  נשלח ע"ייוני 08:08, 7 באוגוסט 2013

  שלום, ביטחתי רכב בחברת ביטוח ישיר. הרכב נרכש בעסקת ליסינג מימוני (פרטי) מחברת שלמה סיקסט בשיטה שהרכב מופיע על שם שלמה סיקסט ברשיון הרכב עד לפרעון עסקת התשלומים במלואה. הרכב נגנב לפני כשבועיים. נמצא והוכרז כאובדן להלכה. חברת הביטוח הודיעה לי שתקזז את המע"מ (מחירון פחות 18%), היות והרכב בבעלות חברת ליסינג שמזדכה על מע"מ. הסברתי לחברת הביטוח שאני משלם מע"מ על פי חוק לחברת הליסינג ושאיני זכאי להתקזז על תשומות מס. כיצד אוכל לפעול מול חברת הביטוח ? בתודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  08:20, 7 באוגוסט 2013

  היי יוני.
  אני מכיר את הבעיה. הייתי מציע לך לפנות לחברת הליסינג ולוודא איתה שההסדר של הביטוח מקובל עליה, כי היא אינה מוציאה לך חשבונית, אלא מקבלת את הכסף מהביטוח שלא כנגד חשבונית. בכל מקרה אתה לא אמור לספוג את המע"מ כך שאם המעגל לא "נסגר" מול הביטוח מחד ומול הליסינג מאידך, חברת הביטוח תצטרך לשלם. אבל לפני המריה נסה לסגור את זה מול שני הצדדים כי הם מכירים את העניין.
  אם אין ברירה - יש תביעה...
  בהצלחה. .

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.