בעייה לבטל פוליסה - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • אלנה

  נשלח ע"יאלנה 10:33, 12 ביוני 2014

  שלום רב, ביקשתי לבטל פוליסה קיימת.בחברת הביטוח ביקשו לשלוח פקס. שלחתי והתקשרתי לוודא שהפקס התקבל. ענו שעדיין לא מופיע במערכת.לאחר מספר ימים התקשרתי שוב, אך אינני מצליחה להשיג את החברה. מיילים שאני שולחת לכתובת יצירת קשר שולחים הודעה אוטומטית כי קיים עומס פניות וזמן המענה יתארך (חודשיים?...), בטלפון אני מועברת למוקד שלוקח ממני פרטים אך אף אחד מהחברה לא חוזר. בינתיים ממשיכים לגבות תשלום. כל המיילים ואישורי פקס נמצאים. מה ניתן לעשות? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:45, 19 ביוני 2014

  שלום אלנה
  ראשית אני מתנצל על האיחור בתשובה.
  לשאלתך - את יכולה לבטל את הוראת הקבע לתשלום עבור הביטוח, בהנחה שהפוליסה שלך היא כזו שאת יכולה להפסיק אותה באמצע. שמרי את התיעוד של הפקס ששלחת ושיחות הטלפון שערכת למוקד של חברת הביטוח לעת צרה.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.