לא מודה בסכום הנזק שהניפגע מבקש וטוען שגרמתי לנזק זה - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • ר

  נשלח ע"יר 17:45, 16 ביוני 2014

  שלום פגעתי פגיעה קטנה ברכב לפני . אני נכנסתי בו בטמבון מאחור במהירות איטית . כלום לא קרה לרכב שניפגע ויש תמונות שחיצונית לא קרה כלום . כך גם נאמר במקום התאונה אך כעבור כמה ימים הניפגע מבקש ממני אלפיים שח בטענה שיש נזק פנימי מתחת לפגוש לטמבון ואם לא הוא יתבע את הביטוח . אני ההשתתפות ביטוח שלי היא אלפיים שח ממני לביטוח . השאלה שלי היא .. 1 מה קורה אם אני לא מודה בסכום הנזק הזה שאני עשיתי לו ? ?????? אני מוכנה לסדר לו את זה באחריות והוא רוצה או כסף או מוסך מורשה יקר שמנפח חשבון ואולי בכלל הנזק היה מלני ולא ממני . 2 האם הביטוח שלי שסכום השתתפותי בו היא אלפיים שח . יקבל תביעה מביטוח של הניפגע בסכום אלפיים שח .. יוכל לתבוע ? או שהביטוח יאמר לו תסתדרו זהו הסכום של ההשתתפות שיש לי. (לפוגע) הודה להסבר ..

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:43, 19 ביוני 2014

  שלום לך ר.
  ראשית אני מתנצל על האיחור בתשובה.
  לשאלותייך:
  1. אם לא תודי, הוא יגיש תביעה (או לא...) נגדך ונגד חברת הביטוח גם יחד.
  2. הביטוח יעשה טריק הרבה יורת מכוער. הוא יסכים לשלם לו, יגבה ממך את ההשתתפות העצמית, שהיא כל התביעה, וגם ירשום לך תביעת ביטוח בעברך הביטוחי.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.