אי קבלת תשובה מחברת ביטוח - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • איתמר אשי

  נשלח ע"יאיתמר אשי 20:36, 3 בנובמבר 2014

  שלום רב. לפני 8 חודשים עברתי תאונה קלה של פגיעת רכב ברכבי. פרטי התאונה הועברו באמצעות הביטוח המקיף שלי לחברת הביטוח של הפוגע וזו טרם החזירה תשובה. הם טוענים כי החליטו לערב חוקר בתיק והם לא דוחים ולא מקבלים את התביעה. העניין שאף אחד לא נותן לי תאריך יעד. אני יכול לתבוע את הפוליסה שלי ולשלם השתתפות עצמית, אך מכיוון שאיני אשם והצד השני לקח על עצמו את מלוא האשמה בעניין - אין לי מושג מה לעשות...

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:00, 4 בנובמבר 2014

  הגש תביעה נגד הצד השני בלבד בבית המשפט. לא נגד הביטוח שלך, אלא נגדו. זה יחייב אותם לנקוט עמדה.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.