ביטוח מקיף טוטאל לוס - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • נטליה

  נשלח ע"ינטליה 09:28, 20 בנובמבר 2014

  שלום רב, רכבי נפגע עד מצב של טוטאך ךוס בזמן שחנה כחוק ולא היה בו איש. יש לי ביטוח חובה ומקיף. הרכב הוערך בשווי של 8670 ש"ח. קיבלתי את הרכב החלופי לשבועיים שעליו הייתי צריכה שלשם גם כן ביטוח "סופר" שאינו מכסה את כל הרכב כביטוח מקיף ובנוסף סוכן הביטוח מבקש ממני כעת לשלם לשמאי מטעמו שכר טרחה של 1180 ש"ח. נוסף על כך הפסדתי שני ימי עבודה, אני בהריון בסיכון ועוגמת הנפש שנגרמה לי בלתי מתוארת. האם עליי לשלם את שכר הטרחה לשמאי? האם יש טעם לפנות לתביעות קטנות? תודה רבה מראש,

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  05:43, 21 בנובמבר 2014

  בעקרון, אם יש לך ביטוח מקיף, הוא אמור לשלם את השמאי ולא את. לא ברור לי למה התבקשת לשלם על השמאי,

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.