אחריות מקצועית למהנדסים - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • צבי ו.

  נשלח ע"יצבי ו. 10:15, 29 בדצמבר 2015

  שלום רב. במשך כ 30 שנים האחרונות אני מבוטח בפוליסת אחריות מקצועית למהנדסים בחב' כלל. כעת כאשר החלטתי לפרוש ולא לעסוק יותר במקצוע פניתי לחברה דרך הסוכן ואז הסתבר לי כי עלי לשלם 7 שנים נוספות פרמיה למרות שאיני עובד. אבקש לדעת האם זה חוקי ואם כן מה אחוז מן הפרמיה הרגילה אני מחויב.

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:06, 3 בינואר 2016

  זה תלוי בדרך כלל במה שכתוב בפוליסה. כנראה שהפוליסה שלך מבטחת אותך על פי "יום הגשת התביעה" ולא על פי "יום האירוע". אלו שתי פוליסות שונות, במחירים שונים.

  תגובה
 • 07:43, 3 בינואר 2016

  צר לי להטריד אותך שוב. שאלתי האם זה חוקי או לא אם נניח שיש לי פוליסה מאחד הסוגים שציינת. אם כן מה האחוז שיש לשלם?

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.