התערבות בצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יצבי

  נשלח ע"ייצבי 19:35, 11 במאי 2014

  אחי אחראי על כל הכספים וחשבון הבנק של אבי ז"ל. אנו 6 אחים ואחד האחים הוא מיופה כח בחשבון של אבי. עכשיו גילינו שאבי ערך שינוי צוואה ורק אחי מיופה הכח ועוד אח ידעו . ללא ידיעת אף אחד משאר האחים. אחי עשה כנראה עבודה טובה ודאג לאישור פסיכוגריאטר שיאשר שהכל בסדר. אני שוחחתי עם אחי והקלטתי אותו בהקלטה סמויה. וכששאלתי אותו מדוע אתה מנהל את הכספים של אבא? אז הוא ענה לי בזמן האחרון(כשנה לפני הצוואה)הבאתי לאבא הרבה כספים ואני מרגיש שנעלם הרבה כסף. אז שאלתי את האח אז מה עשית? אז הוא ענה לי שהוא החליט ,שמאותו הרגע הוא מוציא כספים לאבא שלי והוא בודק לאן כל דבר הולך. שאלתי היא האם אפשר ללמוד מהמשפטים שאחי אמר בשיחה נקיה ופשוטה. שאבי חדל מלתפקד באחריות על הכספים? האם זה פוגע בכשרות הצוואה?(כאשר אחי משלם כספים לע"וד ולרופא) ויש לו צד בעיניין. ויש לי הקלטה שהוא אומר שהוא ביקש מהעו"ד שיביא רופא ספציפי לבדיקה של הסבא. עכשיו מתגלה שהרופא עובד עם אשתו של אח שלי השני האם בזה שהוא ממליץ לעו"ד על רופא ספציפי זה לא בעייתי? 

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:46, 12 במאי 2014

  השאלה שלך מרובת פרטים ומבולבלת ביותר. הנה תשובות למה שהבנתי: אם אביך נפטר,כל יפוי כח והרשאה שנתן לפני פטירתו בטלים. אם יש בקשה לקיום צוואה ואתה סבור שנעשו דברים לא כשרים, עליך להגיש התנגדות. אם ניתן כבר צו קיום ולא התנגדת למרות שידעת על בעייתיות - יש בעיה. נראה לי שראוי שתפנה ליעוץ עם כל המסמכים והפרטים שבידיך.

  תגובה
 • 21:18, 12 במאי 2014

  אני רוצה להגיש התנגדות על הצוואה בטענה שאחי נטל חלק בעריכת הצוואה. בזה שהקלטתי אותו שהוא אמר לעו"ד שהוא מעוניין שיהיה פסיכוגריאטר. ועוד הוא הוסיף חטא על פשע וביקש מהעו"ד שיפנה ספציפית לרופא מסוים כשידוע שהרופא הזה עובד עם אישתו של אח שלי השני שלפי טענתי הוא חלק מהמרקחה שהם רקחו.
  עכשיו יש לי את זה מוקלט.
  וגם הקלטתי אותו שהוא אומר שכל החיים הוא עזר לאמא ואבא שלי בכספים. ושבעת עריכת הצוואה הוא טוען שהלכו לאיבוד כספים ולכן הוא החליט שהוא מושך כספים ואחראי על כל שקל.
  שאלתי אותו מי החליט הוא ענה לי אני.
  גם זה מוקלט. ונראה לי שזאת הוכחה מספקת לשליטה בכספים שמובילה לזה שאבי היה תלוי באחי.
  לפי עניות דעתך יש פה קייס?
  2.אם התשובה היא כן ובכנות.
  אזי כמה עולה כזה יצוג.
  3. אלו הוכחות טובות?

  תגובה
 • 21:21, 12 במאי 2014

  זה לא ניקרא התערבות בצוואה ברגע שהוא מודה שהוא פנה לעוד וביקש שיהיה פרופסור שיבדוק ?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  21:53, 12 במאי 2014

  אני חוזר למה שכתבתי לך בסוף התשובה הקודמת - פנה ליעוץ עם כל המסמכים ותוכל לקבל תשובות יותר טובות מפורום זה. שכר טרחה על ייצוג תלוי בשיקולים שונים שכל עורך דין שוקל לעצמו ותלוי גם בעובדות המסויימות של המקרה שלך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.