בקשה לצו קיום צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רחל

  נשלח ע"ירחל 19:46, 6 ביוני 2014

  שלום, שאלתי היא, האם בכל מקרה בו מנוח הותיר צוואה יש צורך בהגשת בקשה לקיום צוואה, גם אם אינה רלוונטית עוד? אמי הותירה צוואה ובה הורישה את כספה לשלושת ילדיה בחלקים שווים וזאת כדי להבטיח שבעלה לאחר מותה, לא יירש את הכספים. אבי נפטר לפני אמי כך שלטעמי אין כל רלוונטיות לצוואה שכתבה. האם גם במקרה זה לאחר מותה של אמי נצטרך להגיש בקשה לצו קיום צוואה??

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:38, 8 ביוני 2014

  אם אכן זה כל תכנה של הצוואה, הרי שמבחינה משפטית אין הבדל בין צוואה שמורישה לכל הילדים בחלקים שווים לבין ירושה מכח החוק. התוצאה זהה. העלות מבחינת אגרות ושכר טרחה אמורה להיות זהה. משך הזמן לטיפול זהה. החוק מחייב מי שמחזיק בצוואה של מוריש שנפטר להודיע על כך לרשם לענייני ירושה. מכאן ואילך הענין ביניכם לבין עצמכם.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.