צוואה הדדית בכתב יד - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 14:08, 14 ביוני 2014

  ההורים ערכו צוואה הדדית בכתב יד כשרה פשוטה ללא עדים ואחד מההורים נפטר. יש ילדים. לאחד מהילדות ההורים היו גם אפוטרופסים. מה הכרוניקה טכנית הצפויה ?! (אין בעיה בבנק יש סעיף אריכות ימים). תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:31, 15 ביוני 2014

  אני מתנצל על הבורות שלי. איני יודע מהי "כרוניקה טכנית". שאל שאלה ברורה בבקשה.

  תגובה
 • 13:38, 15 ביוני 2014

  תודה כוונתי,
  האם צריך לתיתה לרשם הירושות לאישור? האם הרשם עלול לדרוש לחקור מיוזמתו את פשר הצוואה הקצרה הפוטה או שאם אין התנגדות אז זה יאושר ללא בעיות וכו...וכו

  תגובה
 • 13:39, 15 ביוני 2014

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:03, 15 ביוני 2014

  על מנת לזכות בזכויות מכח צוואה (כל צוואה), יש לבצע הליך של קיום הצוואה. בקשה לקיום הצוואה עם הצוואה המקורית מוגשת לרשם לענייני ירושה. העתק ממנה מועבר לאפוטרופוס הכללי לתגובה. האפוטרופוס מבצע בדיקה ראשונית, במיוחד כאשר אחד היורשים הוא חסוי. "חקירה" היא ענין במסגרת הסמכות ובשיקול דעת של האפוטרופוס הכללי. גם אם הוא יחליט שאינו מתערב, עדיין יש שיקול דעת לרשם לשאול שאלות ולבקש הבהרות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.