תשובה של מנהל עיזבון - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • כ.

  נשלח ע"יכ. 11:11, 23 ביוני 2014

  בוקר טוב, לשאלה של אחד היורשים בעניין מסויים של חלוקה בעיזבון , ענה מנהל העיזבון : "מה אתם ממהרים , תחשבו שאין ירושה ואין עיזבון". מעבר לתשובה המחוצפת שלו, מה עונים לעניין להערה כזאת ? ( בנוסף, איך מעמידים אותו במקום שיתן שירות /הסבר). ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:58, 24 ביוני 2014

  התנהגות מנומסת איננה תנאי למינויו או לפעולתו של מנהל עזבון. ייתכן שיש לו הומור שאין היורשים מבינים אותו. בעקרון - מנהל עזבון פועל לפי הוראות של בית המשפט ושל האפוטרופוס הכללי. אם התנהגותו אינה נראית לכם, אפשר לפנות לבית המשפט למשפחה ולבקש שבית המשפט ייתן לו הוראות כיצד לפעול. בנוסף - מנהל עזבון אמור להגיש דוחות לאפוטרופוס הכללי. יורשים יכולים לבקש מהאפוטרופוס הכללי העתקים של דוחותיו ולברר מה עשה ומה לא עשה. אם לא עשה כלל או לא עשה מספיק, יש לפנות לבית המשפט למשפחה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.