מיקום שמירת הצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • נטלי

  נשלח ע"ינטלי 10:29, 3 ביולי 2014

  אני מבינה שרצוי שעותק יהיה אצל הרשם לענייני ירושה ואצל עו"ד. האם קיימת בעייתיות בהשארת עותקים אצל היורשים הנהנים מהצוואה באופן ישיר או עקיף (למשל 1. אצל בן המוריש כשהוא מוזכר בצוואה כיורש יחד עם שאר האחים שלו, או 2. אצל הורים של נכד שהוא יורש "מועדף", במצב שהנכדים האחרים אינם מוזכרים בצוואה).

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:52, 3 ביולי 2014

  אני תמיד ממליץ להפקיד עותק אצל הרשם לענייני ירושה מתוך הנחה שהמדינה מציעה שרותי שמיר הטובים יותר משל האדם הממוצע. בנוסף איני סבור שרצוי שעותק או העתק של צוואה יהיה בידי יורשים, משום שהרעיון הוא שהמצווה יהיה חופשי לצוות ולשנות צוואתו בכל עת כל עוד הוא צלול בדעתו ויכול להביע אותה בברור. מי שהיום הוא "יורש מועדף" עלול להיות מחר יורש בלתי מועדף או להיות מודר מירושה או סתם למות לפני המוריש. וזה נכון לדעתי אפילו במצבים ידועים בהם צוואה נערכת ונחתמת לאחר מועצה משפחתית בה מסוכם הכל. בסופו של דבר כבני אדם דעותינו משתנות מעת לעת ולעתים גם הצוואות. יש הסבורים אחרת ובענין זה כל אחד צריך לפעול לפי שיקול דעתו.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.