התנגדות לצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 16:41, 29 ביולי 2014

  שלום. ברצוני להתנגד לצוואה שהוגשה וכל עורך דין איתו נפגשתי ישמח לייצג אותי וכמובן להנות משכר הטרחה הכלול.שאלתי היא, מה ההשלכות במידה ואפסיד? האם אצטרך לשלם גם את שכר הטרחה של היורשים? הבנתי שלא נהוג להטיל הוצאות משפטיות על מתנגדים, האם זה נכון?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:43, 29 ביולי 2014

  הכלל המשפטי כקבוע בתקנות הוא שיש להטיל הוצאות משפט על הצד שהפסיד. בבית משפט למשפחה לעתים השופטים נמנעים מהטלת הוצאות משפט על המספיד משיקולים שונים. אבל יש מקרים בהם חש שופט שהתנגדות היהת התנגדות שווא שלא היתה מבוססת על דבר או נועדה רק להטריד את מבקשי הצו ואז מוטלות הוצאות בסכומים מרשימים. כלומר אם ההתנגדות שלך אמיתי ומבוססת על טעונים טובים ונכונים, ייתכן שלא תחויב בהוצאות אפילו תפסיד.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.