בעניין שינוי צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ענבל

  נשלח ע"יענבל 15:12, 20 בספטמבר 2014

  שלום רב, לסבתי יש צוואה אשר בה היא מורישה את ביתה לבנה בלבד.שאר בני המשפחה טוענים שזה לא יהיה צודק מאחר ולסבתי יש עוד 4 ילדים (ביניהם גם אימא שלי)שלהם גם מגיע חלק מהבית.מה אפשר לעשות במקרה שכזה?האם ניתן לשנות את תוכן הצוואה?מהם המהלכים שבהם יש לנקוט?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:57, 21 בספטמבר 2014

  עקרון יסוד בדיני ירושה בישראל הוא חופש הציווי. לפי חוק סבתך יכולה לצוות את רכושה כרצונה ואינה חייבת דבר למי מילדיה. אפשר לדבר אפשר לנסות לשכנע. יש להזהר - שכנוע עלול להפוך להשפעה בלתי הוגנת ולגרום לבטלות כל הוראת צוואה לטובת מי שהשפיע בצורה בלתי הוגנת.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.