• יעל

  נשלח ע"ייעל 11:07, 21 בספטמבר 2014

  חמי ז"ל כתב צצואה לפני 25 שנה. בה הוריש את ביתו לבעלי ז"ל ולאחיו. בנתיים האמא נפטרה והאח השתלט על הבית נכנס לגור בו ואינו מגלה כוונה לשלם את חלקנו בירושה. כתב הירושה היה בבית אך "נעלם" כנראה מתוך כוונה שלא לתת את חלקנו בירושה. נסיתי להשיג עותק אצל עו"ד שכתב את הצוואה אך הוא נפטר. מה עושים?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:02, 21 בספטמבר 2014

  נראה שהצוואה הותירה את הבית לשני הילדים. אם אין צוואה, אפשר להגיש בקשה לצו ירושה שתביא לאותה תוצאה משפטית. משיינתן צו ירושה כזה, יורשיו של בעלך יהיהו שותפים בדירה יחד עם ה"אח". ומכאן ואילך יהיה זה מאבק רגיל בין שותפים לדירה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.