נסח טאבו - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • עליזה

  נשלח ע"יעליזה 09:56, 29 בספטמבר 2014

  שלם רב, הוצאתי נסח טאבו - העתק רישום מפנקס בתים משותפים. כתוב שהבעלים הם קרן קיימת לישראל ונרשימה חכירה מהוונת עד 2073 מה שאינו ברור לי בנסח הם המושגים הבאים: 1) נרשמה הגבלה בהעברה - כן 2) נרשמה הגבלה בהורשה - כן מהי המשמעות של סעיפים 1+2 ? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:24, 29 בספטמבר 2014

  בדרך כלל הרישום הוא הפוך למה שכתבת. בדרך כלל בחכירה מהוונת של דירה בבית משותף מאת קרן קיימת או מאת מדינת ישראל אין (!!) הגבלה בהעברה ובירושה של זכוות החכירה משך כל תקופת החכירה. נא עייני שוב. בדירות בהן הוסבה החכירה לבעלות לפי התיקון לחוק מקרקעי ישראל הבעלות מותנית באי יכולת למכור לתושבי חוץ.

  תגובה
 • 14:38, 29 בספטמבר 2014

  תודה על המענה.
  מדובר בבית דו משפחתי.
  רשום כך:
  נרשמה חכירה מהוונת - כן
  נרשמה הגבלה בהעברה - כן
  נרשמה הגבלה בהורשה - כן
  החלק בנכס - בשלמות
  רשום בשבנת 2006 בוצע תיקון תנאים בשכירות - לכל אחד מבני הזוג - חצי החלק בזכות.

  מה עליי לעשות לדעתך?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  21:12, 30 בספטמבר 2014

  הרישום נעשה לפי שטר שכירות או שטר תיקון תנאי חכירה. שטר כזה אמור להיות מוכן לפי חוזה החכירה לאחר תשלום היוון דמי חכירה. את חוזה החכירה מכין מנהל מקרקעי ישראל. יש להשוות את הרשום בשטר לתנאי חוזה החכירה. אם יש התאמה בין החוזה לשטר - זה המצב. כל שינוי יש לברר מול רשות מקרקעי ישראל. אם אין התאמה, יש לפנות ללשכת הרישום ולבקש תיקון הטעות ברישום.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.