הכנסת תנאים בצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אליהו

  נשלח ע"יאליהו 22:47, 30 בספטמבר 2014

  אני רוצה לעשות צוואה ולהוריש את חלקי בדירה המשותפת לילדים שלי ולא לאשתי אני מעוניין לאפשר לאשתי להמשיך ולגור בדירה המשותפת כל עוד היא בחיים אך זאת בתנאי שלא תכניס לדירה שום גבר אחר לא כחבר, לא כבן זוג או בעל. ובאם יהיו לה חיים חדשים שזה לא יהיה בדירה המשותפת. האם אני יכול לעשות זאת בצוואה ? האם צוואה כזו היא חוקית ? ואם אעשה זאת והילדים כן יתנו לאשתי להכניס גבר אחר לבית האם אגרום להם בעיה בכך שלמעשה הם לא מכבדים את צוואתי ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:16, 3 באוקטובר 2014

  אתה יכול להתנות תנאים בצוואה כרצונך. אבל במקרה המסויים שלך יש בעיה כי תנאיך יכולים לחול רק על חלקך בדירה. כיוון שהיא משותפת לך ולאשתך, לא ניתן יהיה לאכוף באמת את התנאים האלה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.