ביטוח חיים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ר

  נשלח ע"יר 22:34, 2 באוקטובר 2014

  שלום . אחותנו ניפטרה ז״ל לפני מספר חודשים.( היא לא היתה נשואה ולא לא היו לה ילדים ) היא לא השאירה אחריה צוואה . חברת הביטוח אישרה העברת כספי הביטוח למוטבים ארבעה במיספר . בהצעה לביטוח חתמה המנוחה על הצעה ל- חמישה מוטבים ,( אחים שלה ) לא היה שינוי במוטבים ,אחד המוטבים ניפטר ליפני עשר שנים ( הוא לא היה נשוי ולא היו לו ילדים ) . בצוואתו חילק את רכושו לכלל האחים , וכספי עיזבונו חולקו לאחותו, ו-לאח הקטן (ציטוט מצוואתו ,כל הכספים והזכוית בחשבוני יועברו לאחותי ולאחי ) . חברת הביטוח משהה כרגע את התשלום למוטב החמישי ( כפי שצינתי הוא ניפטר ליפני עשר שנים ) ומבקשת את תעודת פטירתו וכ״ד צו ירושה / או צו קיום צוואה . האח הקטן טוען שהוא צריך לקבל את היתרה . שאלה ? למי מועברים כספי המוטב (נהנה) חמישי במספר, כפי שציינתי הוא ניפטר ליפני עשר שנים .

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:38, 3 באוקטובר 2014

  חברת הביטוח צריכה להעביר הכסף לאותו מוטב. אם נפטר המוטב, עליה להעביר את חלקו לפי הוראות שניתנו לה למצב זה. אם לא ניתנו הוראות מיוחדות החברה צריכה להעביר את הכסף ליורשיו של המוטב שנפטר. כלומר צריך להציג לחברת הביטוח צו קיום צוואה לאותו אח שנפטר וצו ירושה לאחות (יורשתו) שנפטרה אחריו.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.