תצהיר הסתלקות מעזבון - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אליהו

  נשלח ע"יאליהו 21:41, 21 באוקטובר 2014

  אשתי נפטרה ובצוואתה היא הורישה את חלקה בדירת מגורים משותפת לי ולה ל - 3 ילדיה. שניים מנישואים איתי ועוד ילד מנישואים קודמים. כל הילדים כולל בנה מנישואיה הקודמים החליטו להעביר את הדירה לרשותי, להסתלק מהעיזבון ולצורך כך הם הכינו תצהיר שבו הם מצהירים שהם מסתלקים מהעיזבון לטובתי. האם הרשם לענייני ירושהיאשר את הבקשה לקיום צוואה המלווה בתצהירים אלה ו יתן צו קיום צוואה או שיכולה להתעורר בעיה ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:25, 22 באוקטובר 2014

  הסתלקות מירושה היא זכות. אם פעלתם כדין.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.