הוצאת צו ירושה ללא ידיעת פרטי כל היורשים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רובי

  נשלח ע"ירובי 17:51, 22 באוקטובר 2014

  שלום וברכה, אחותי נפטרה ואני זכאי לירש אותה. אחד היורשים של אחותי הינה אח נוסף – שנפטר כבר ויש לו ילדים, אולם אינני יודע פרטיהם. מה ניתן לעשות כדי בכל זאת להוציא צו ירושה לאחות? מה ניתן לעשות אם אינני יודע את פרטי היורשים?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:27, 23 באוקטובר 2014

  אפשר. יש לציין בבקשת הצו את הפרטים שאינם ידועים. סביר שהתיק יועבר לבית המשפט למשפחה. שם עשוי להתייצב גם היועץ המשפטי לממשלה באמצעות האפוטרופוס הכללי. בית המשפט ייתן הוראות באשר להמשך הדרך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.