קיום צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אלי גבריאל

  נשלח ע"יאלי גבריאל 09:31, 24 באוקטובר 2014

  שלום רב. קיימת צוואה. לא ידוע באם הופקדה אצל הרשם. המוריש נפטר ונסתבר כי בצוואה מינה מנהל עזבון. גם מנהל העזבון נפטר. היורשים מבקשים לממש הצוואה ולהגישה עצמאית לרשם לצורך מתן צו לקיום הצוואה. האם הדבר אפשרי בהיעדר מנהל העזבון שמונה, אך כאמור נפטר, ואם לא, מה על היורשים לעשות. תודה לעו"ד גדות על מענה בנושא.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:37, 26 באוקטובר 2014

  אין חובה להזקק למנהל העזבון. אפשר לפעול באופן עצמאי. בבקשת צו הקיום יש לציין שהיורשים מבקשים שלא למנות מנהל עזבון, כי נפטר.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.