צוואה מצד אחד - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • m

  נשלח ע"יm 14:48, 10 בנובמבר 2014

  נישאתי לבן זוגי כאשר יש לו 2 ילדים אני הכנתי צוואה אצל עו"ד עוד בהיותי חברים .בעלי לא הכין צוואה איך החלוקה ? אם אני מורישה לילדים שלי , האם תיהיה זכות לילדיו לדרוש את הכספים או רכוש ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:46, 10 בנובמבר 2014

  ילדיו של בן זוגך מאשה אחרת אינם ילדייך, כל עוד לא אמצת אותם כחוק. לפיכך אינם יורשים אותך. אבל - אם אין ביך לבין בן זוגך הפרדה רכושית יכולה להיות להם טענה לגבי פרטי רכוש שתורישי. הטענה יכולה להיות שפרטי רכוש מסויים משותפים, אפילו הם רשומים על שמך. כלומר שמחצית הזכויות באותם פרטי רכוש הם של בן זוגך ולא שלך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.