מות מוטב ליפני עמית - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שרון

  נשלח ע"ישרון 17:15, 16 בנובמבר 2014

  נאלצתי מתשובתך לכתוב שוב האח הטוען. לחלקו של המוטב שניפטר קיבל את כספי הביטוח למיקרה מוות חב׳ הביטוח העבירה את החלק של המוטב החמישי עפ׳ הצוואה שהגיש לה של המוטב שניפטר ליפני עשר שנים . עיקר השאלה כרגע היא אים חב׳ הביטוח טעתה ויש לתקן מהלך זה ולחלק את היתרה שהייתה בין ארבעת המוטבים בחלקים שווים . אין יורשים אחרים חוץ מארבעתנו , גם המוטב , וגם העמית ( אחותנו ) היו רווקים .

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:13, 17 בנובמבר 2014

  עניתי תשובות עקרוניות על פי דעתי ועד כמה שהצלחתי להבין מן ההודעות שלך. לשם מתן תשובה מדוייקת יותר יש לראות את כל המסמכים שנוגעים בדבר. הפורום אינו מסגרת מתאימה לכך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.