האם אישה נשואה היא יורשת מכח הדין בכל מקרה? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • 6

  נשלח ע"י6 21:43, 29 בנובמבר 2014

  מדובר באישה נשואה רשמית שהבעל הנפטר עזב את הבית לפני 20 שנה וחי עם נשים אחרות אך לא התגרש רשמית מהאישה לה נישא. האם האישה הנשואה היא יורשת מכוח הדין? למרות שהבעל עזב אותה ואת הבית לפני 20 שנה לטובת נשים אחרות?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:21, 30 בנובמבר 2014

  כן.

  תגובה
 • 12:06, 30 בנובמבר 2014

  במשך התקופה הנ''ל האישה פנתה לבית המשפט בבקשה להצהרה על חזקת שיתוף בנכסים הרבים שיש לבעלה שעזב אותה עוד בעודו בחיים, בית המשפט פסק חזקת שיתוף רק לגבי 2 נכסים מתוך 5 נכסים - זה פסק דין חלוט [7 שנים].
  האם האישה יורשת את הבעל הנ''ל גם בנכסים שבית המשפט קבע שאין חזקת שיתוף או רק בנכסים שבית המשפט קבע שמחצית מהם שייכים לאשה שבעלה חי בנפרד ממנה אך מעולם לא התגרשו?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:46, 30 בנובמבר 2014

  צו ירושה חל על כל נכס השייך לבעל המנוח - בין ששייך לו בשלמות ובין שרק חלק ממנו שייך לו (ובמקרה כזה צו הירושה יחול רק על חלקו של המנוח באותו נכס).

  תגובה
 • 17:43, 30 בנובמבר 2014

  הבעל השאיר צוואה בה האישה שעזב [עדיין נשוי לה בעת הפטירה]לא מוזכרת [אינה יורשת על פי הצוואה].
  אז האם האשה הזו יורשת מחצית כל הנכסים של הבעל?
  או שהצוואה בה היא מנושלת ופסק הדין החלוט של בית המשפט בעניין חזקת השיתוף - משלימים אחד את השני - ואותה אישה יורשת רק את מה שנפסק בהצהרה על חזקת השיתוף ביניהם?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:00, 30 בנובמבר 2014

  העובדה שיש צוואה היא עובדה מהוית שאסור הייה להשמיט מן השאלה הראשונה. כשיש צוואה והצוואה תקינה לפי חוק, הצוואה גוברת ויש לנהוג לפיה בלבד. אם יש צוואה ולפי הצוואה האשה אינה יורשת דבר, הצוואה גוברת. האשה לא תירש דבר מבעלה. מה שמגיע לה לפי דין השיתוף בין בני זוג איננו חלק מהעזבון שהשאיר אחריו הבעל, אלא של האשה מלכתחילה.

  תגובה
 • 00:45, 1 בדצמבר 2014

  דין השיתוף זה מה שנקבע בפסק דין החלוט : הצהרה על חזקת השיתוף שלהם - בו נקבע שיש שיתוף רק ב- 2 נכסים מסה''כ הנכסים הרבים של הבעל שנפטר?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  08:47, 1 בדצמבר 2014

  כן

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.